OSTATNÍ

Spolupráce, které zbožňuji – AkatTylVěděli jste, že vlastně nejsem jen svatební fotograf? Poslední dobou mi chodí zajímavé nabídky na spolupráce a já mám šílenou chuť je s vámi sdílet. Jednou z nejzajímavějších a mně nejbližších je spolupráce s firmou AkatTyl a tak jsem se rozhodla napsat o tom pár řádků. (Možná trošku víc, protože víte, jak to dopadá, když se “rozvášním”.)


Je to pár měsíců, co se mi ozvala Domča – svědkyně z jedné svatby, kterou jsem fotila minulý rok. Během sekundy mi v hlavě vyskočila její fotka, kde stojí s přípitkem před novomanželi a říká ten super proslov u kterého jsem musela i zamáčknout slzu. Už tenkrát mi byla moc sympatická a říkala jsem si, že to určitě není naposled, co se vidíme. (A HELE! Díky Vesmíre :))

Přišla s prosbou o nafocení stolečku, který právě začínají vyrábět. Krátce mě zasvětila do toho, co firma jejího přítele dělá a já byla naprosto unešená. Protože nejen, že miluju dřevo a výrobky s příběhem, ale taky zbožňuju lidský přístup.
Značku AkatTyl založil Tom (Domči přítel) se spolupracovníky v listopadu roku 2014 jako třetí značku v pořadí. Přibyla tak do rodiny k nejstarší značce LesyTyl a o něco mladší ArboTyl. Jejich původní myšlenkou bylo využití akátového dřeva vhodněji, než jako palivového dříví, jehož výrobou se v té době zabývali. A díky odhodlání a skvělým nápadům se jim to povedlo!

Nyní vyrábí zajímavé a trvanlivé produkty s ohledem na životní prostředí. Firmu budují hlavně na dlouhodobých a přátelských vztazích s klienty a ne na tučném kontu plném peněz. Dřevo si vybírají sami a to výhradně z lesů tady u nás, v ČR. Potrpí si na kvalitu, poctivou práci a skvělé vztahy s klienty. Což je u mě naprostá špička toho, co člověk, který vede firmu, může nabídnout a já jsem neskutečně šťastná, že právě s takovou firmou můžu spolupracovat.

Kromě krásných malých stolečků z akátu vyrábí také mnoho dalšího. Jako třeba zahradní nábytek, interiérový nábytek, různé designové prvky, ale taky dřevostavby, ploty, atd. Vymyslet se dá vlastně úplně vše, co s vámi může klidně zestárnout. 🙂

Z focení stolečku se nakonec vyklubalo focení celého interiéru a jejich výrobků, které půjdou do katalogu a taky kamarádství 🙂 Včera jsem si dokonce sama jela pro svůj vlastní stoleček! A byla to láska na první pohled. Domča mě hned upozornila na to, že prasklinka, kterou ve dřevě vidím je vlastnost toho dřeva a že to není žádný vadný kousek. A dodala k tomu krásnou věc – člověk má taky různé nedostatky a šrámy na duši a nemělo by být naším cílem je skrývat a schovávat tak, aby o nich nikdo nevěděl. I šrámy a nedostatky k nám patří a VYTVÁŘÍ NAŠE JÁ, jsou naší neodmyslitelnou součástí. Stejně tak je to u tohoto dřeva. Patří to k němu a my ho milujeme přesně takové, jaké je.Tímto bych chtěla poděkovat Domči a Tomovi za skvělou zkušenost a moc příjemnou spolupráci. A samozřejmě taky za stoleček, který mi dělá radost.


A pro vás všechny, a mě vlastně taky – nezapomeňme, že i naše nedokonalosti k nám patří. Neztrácejme čas a energii tím, že je budeme schovávat a dělat, že tady nejsou. Milujme se takoví jací jsme.

Vaše LucyP.S. Kdo by chtěl vidět víc, tak webové stránky zde: http://www.akattyl.cz